Choď na obsah Choď na menu
 


O DNEŠNEJ DOBE

1. 9. 2021

Žijeme ťažkú dobu veľmi infekčného vírusu korona. Jedna skupina to berie ako chrípku, čo je nezmysel, pretože také obrovské množstvo mŕtvych na chrípku nikdy nebolo, nemocnice neboli na hrane kolapsu a tí, čo mali ťažší priebeh korony vedia sami ako to je. Tiež je aj iná skupina čo to má skôr ako výmysel, ktorý slúži na zotročenie, manipuláciu ľudstva a pod. Sú štyri možnosti o korone:

 

1)      prírodný vírus

2)      upravený prírodný vírus, ktorý nechtiac unikol z laboratória,

3)      upravený prírodný vírus, ktorý bol zámerne vypustený

4)      korona je výmysel

 

Posledná možnosť, že to je výmysel je proste hlúposť a tak ostali už len tri možnosti. Bežný človek  alebo vysoko postavený politik nevie ako to v skutočnosti je a iba uverí nejakej teórii. Ale viera nie je nikdy skutočnosť a tak my nemôžeme vedieť presne ako to je. Takže ostali možnosti len tie, že vírus je skutočný, infekčný a smrteľný. Najprv sa pozrieme na teóriu, že vírus by mohol byť prírodného pôvodu. To, že to je čisto prírodný vírus potvrdzuje história. Od roku 165 po súčasnosť zomrelo na rôzne vírusy minimálne pol miliardy ľudí. Boli to napr. Antoniansky mor (r.165 – 180 – 5 miliónov mŕtvych), Justiánsky mor (r.541-750 – 40 miliónov mŕtvych), Tretí mor (r.1885 – 12 miliónov mŕtvych) atď. Španielska chrípka spred 100 rokov, ktorá trvala dva roky infikovala pol miliardy ľudí na celom svete, teda tretinu vtedajšej populácie v štyroch vlnách. Druhá vlna bola najväčšia, tretia vlna bola počtom mŕtvych medzi druhou a prvou vlnou. Pesimistické odhady vedú až k sto miliónom mŕtvych. Čo by znamenalo ak dobre počítam, že umrelo necelých 7% ľudí na zemi. A to nebola najväčšia pandémia v dejinách. Napr. čierna smrť v polovici štrnásteho storočia zabila zhruba polovicu svetovej populácie. Pesimistické odhady vravia až o 2/3 mŕtvych na európskom kontinente. Dodnes sa vyskytuje v Ázii, kde žije veľké množstvo hlodavcov. Práve pandémia čiernej smrti je u nás povedomá ako obrázky človeka s maskou vtáčieho zobáka. Keďže smrť bola všadeprítomná, mali v tejto maske najmä doktori rôzne korenia a bylinky, aby tak prekryli zápach z mŕtvol. Samozrejme údaje zo svetových epidémii sa rôznia, takže nikto netŕpne na konkrétnych číslach, je to plus mínus - podstata stále ostáva. Teóriou prirodzeného pôvodu vírusu môže byť tiež to, že na čínskych trhoch sa predávajú na jedenie rôzne exotické zvieratá a práve z nejakého môže pochádzať tento vírus. Napr. veľký londýnsky mor v r. 1665 – 1666, ktorý zabil štvrtinu obyvateľov Londýna sa šíril potkanmi a blchami v rôznych látkach, ošatení atď.

 

Epidémia pravých kiahní mala napr. úmrtnosť niekedy aj 50% a keď prešla komplikáciou čiernych kiahní úmrtnosť bola 100%. Miernejšia forma  kiahní alistrim mala úmrtnosť len 2%. Kiahne mávali sezónne charaktery, kde sa šírili najmä v zime a na skorú jar. Napádali najviac deti, dospelý boli chránený protilátkami vytvoreným ochorením v minulosti, neskôr už očkovaním. Pravé kiahne zabili viac ľudí ako všetky vojny na svete dokopy. Prvé údaje o kiahňach pochádzajú zo 4 storočia a až v. r 1980 WHO vyhlásila, že vírus kiahní skončil a to práve vďaka očkovaniu. Sú to práve kiahne, kde sa vynašlo očkovanie. Už predtým sa vedci zaujímali o myšlienku infikovať zdravého človeka malou dávkou vírusu a vypestovať tak imunitu. V r. 1721 urobili ster vo vrede infikovaného a potreli ním rez na tele zdravého človeka. To bolo vlastne predpotopné očkovanie. Takto mali kiahne slabší priebeh. Dobrovoľne sa ľudia nechceli očkovať, málo ich bolo ochotných. Priekopníkmi boli najprv Angličania, neskôr Francúzi. V r.1874 ríšsky kancelár Bismarck presadil zákon o očkovaní a tiež aj o preventívnom preočkovávaní a odporcom hrozil trest. Zaujímavosťou je, že tuším za Márie Terézie, keď chceli očkovať ľudí, tak množstvo z nich sa búrilo a nechceli sa dať, pretože sa báli, že ich šľachta chce tak zotročiť a zabiť. Je známa dobová karikatúra z r. 1802 ako sa vtedajší antivaxeri báli, že po zaočkovaní kravskými kiahňami sa zmenia na kravy. Kiahne si vyžiadali stovky miliónov mŕtvych.

 

Počas týchto rôznych pandémií boli tiež karanténne opatrenia, pretože to bol jediný možný spôsob ako zamedziť šíreniu vírusu a úmrtnosti. Bolo úplne normálne, že ak sa v nejakom dome vyskytol vírus, tak úrady označili viditeľne dom, uzavreli ho a strážili sa takto ulice, aby nikto z domu nevyšiel. Pre ľudí uzavretých v dome to bol zväčša rozsudok smrti. Počas rôznych morov a pandémii sa veľmi často lokálna úmrtnosť v mestách a dedinách počítala na niekoľko desiatok percent mŕtvych, stalo sa, že niekde to bolo aj 80% mŕtvych. Boli opustené tisíce domov, pretože buď v nich ľudia umreli, alebo utiekli. Bežne tí čo prežili, takto chodili po týchto opustených domoch, mávali ich za svoje a oddávali sa tam sexu, alkoholu atď. Takže rôzne smrtiace vírusy a pod. sú ľudstvu vlastné od nepamäti. Toto nasvedčuje tomu, že korona môže byť prirodzeného pôvodu. Zaujímavá je aj tabuľka epidemií v dejinách:

 

epidemia.jpg

 

Ale čo ak je korona laboratórne vyvinutá, alebo prírodného pôvodu a laboratórne upravená? Čo potvrdzuje túto teóriu? Vo svete je len zopár laboratórií, ktoré sa zaoberajú korona vírusmi a ich tam aj modifikujú. Jeden z nich je vo Wu Chane, v tom meste odkiaľ pandémia údajne vznikla. Zaoberajú sa tam práve vírusom od netopierov, čo je pôvodca korony. Prvý nápor v nemocniciach na úplnom začiatku ešte pred oficiálnym priznaním vírusu, bol práve v najbližšom okolí Wu Chanu a blízkych staníc metra, ktoré smerovali od okolia laboratória vo Wu Chane, to sa dá zistiť a vytrasovať ako fakt. Na základe tohto sa javí najpravdepodobnejšia teória, že vírus unikol z laboratória. Pravdepodobnosť tiež ukazuje, že nebol úmyselne vypustený, pretože ak by ho chceli vypustiť, vypustili by ho inde, nevypustili by ho tak okato práve pri tom laboratóriu vo Wu Chane, ktoré sa zaoberá práve koronou od netopierov, išli by tak sami proti sebe. Môžeme na to priberať ďalšie a ďalšie špekulácie, no výsledok bude stále ten, že my bežní ľudia ani bežní politici proste nemôžeme vedieť ako to reálne je s pôvodom vírusu. Takže ak si to zhrnieme a vychádzame z teórie pravdepodobnosti ostanú nám vlastne dve možnosti, že vírus je buď prirodzený, čo je pravdepodobnejšia teória z hľadiska histórie pandémií. Ale tiež nie je úplne vylúčené, že ľudsky upravený vírus nešťastnou náhodou nejakým spôsobom unikol z čínskeho laboratória. Tak či onak korona je skutočnosť. Záver si každý musí urobiť sám, no bude to stále len viera v nejakú teóriu. A práve to, že pochopím, že je to len teória, mám v hlave menší balast a väčší priestor pristupovať k pandémii racionálnejšie.

 

Hlavne u nás na Slovensku, sa korona politicky mimoriadne zneužíva a človek je potom zmätený. Je tu veľa ľudí, ktorí veria ešte politikom a tohto sa chytajú práve rôzne falošne vlastenecké strany, podporované bývalou vládnou mafiánskou garnitúrou z jej oligarchami atď, ktoré si zo Slovenska urobili dojnú kravu už 30 rokov  a tí, čo mali z najvyšších pozícii dozerať na zákon, práve tí boli najväčší zločinci. Čistá mafia, lebo organizovaným spôsobom vytvorila systém, ktorý na kosť rozkradol a zadlžil štát. Politika sa dotýka každého jedného z nás priamo v kvalite života, od úrovne financií v domácnosti, cez vytunelované zdravotníctvo a následný podstav zdravotníkov, čo spôsobuje zbytočné úmrtia pomaly v každej široko myslenej rodiny v priebehu života. Politika sa nás dotýka aj v psychickom živote, kde jeden je proti druhému. Proste politika sa nemôže prehliadať, lebo priamo spoluvytvára naše životy. Proti korona opatreniam kričia najviac falošní vlastenci. Poznajú sa najmä tak, že majú všade slovenské vlajky. Ich povaha je zrejmá obrovským egom, absenciou kritického myslenia, jednostrannosťou, vierou vo všetky šialené konšpirácie, ktoré im dávajú istý pocit dôležitosti z tajných informácií. Veľmi často vyznávajú slovanstvo a Putina majú za záchrancu. Vyvolenosť Slovanov je samozrejme úplný nezmysel, všetci sme si v koreni rovnocenní a vzájomne sa od seba učíme a sme si navzájom osožní. Vlastenectvo znamená, že rozvíjaním svojej danosti zviditeľním svoju domovinu a nie to, že som tak stratený v živote, že mi ostane už len stotožnenie sa so štátom.

 

Putin je možno najväčší zlodej v histórií a tak najbohatší človek na svete. Jeho vraždenie opozície najmä jedmi je legendárne. Práve Putin priviedol kapitalizmus do svojej vykorisťovateľskej dokonalosti, s jeho oligarchami a celým mafiánskym systémom. Putin žije najmä zo zmesi pozostávajúcej z vlastenectva, ktoré od útleho veku vtĺkajú deťom do hláv, ďalej je to zmes výdatnej nábožensko - cirkevnej podpory a viera ľudí v silného  vodcu. Skutočný vodca je ale ten, čo je absolútne pokorný a rovnocenný človek a je zbavený všetkých foriem viery, pretože je to práve viera, čo udržuje tento svet v nevedomosti. Skazený je celý svet, rovnako západ ako východ, skazenosť je v každom jednom z nás. Svetom vládne ego a je to práve ego, ktoré ma každý jeden z nás bez výnimky. Som to práve ja v psychickom koreni, lebo aký je svet, taký som ja, vo svete je to len prejavené bez zábran a zosilnené.

 

Na druhej strane sa ale netreba až tak čudovať tým, čo spochybňujú koronu, opatrenia a očkovanie, lebo korporácie vládnu svetu, politici a zákulisné sily, nie sú dôveryhodné a stavajú viacmenej vždy na osobnom profite. V tomto majú viac menej pravdu títo ľudia, sú opatrní, kritickí a boja sa, ale ušli si mimo racionalitu do nejakej jednostrannosti. Je to práve chyba politikov, že majú takú nízku dôveru, lebo vidia len seba a svoje a národ je pre nich len prostriedok na slávu, moc, profit či udržanie sa pri moci. Aj od anti koroňákov sa môžeme veľa naučiť a mať aj iný pohľad na našu vlastnú jednostrannosť. Beztak nikto nevie a asi ani nikto nikdy nevedel, čo je všeobecná pravda, princíp vesmíru, tajomstvo života, prípadne tzv. boh atď. Pravdu neobsiahnú rozumové slovné vysvetlenia. Pravdu môže mať z istého uhľa pohľadu každý z nás, aspoň metaforicky či čiastočne, no je to pravda obmedzená a z hľadiska celku pravdou byť nemusí. Pravdou môže idea a proti-idea zároveň, teda pól s jeho protipólom. Potom je ale tá pravda medzi tými pólmi uprostred, ale nie je ani jedným z pólov, je to niečo nové. Pravda môže byť všetko aj nič zároveň. Ak niekoho toto zaujíma, nech si všíma pravdu v ilúzií, toto nesie v sebe možno to bájne ľuďmi hľadané bezpečie, ktoré hľadáme vo všetkých možných ilúziách.

 

A tak sa dostávame k ústrednej téme očkovania – dať sa či nedať sa? Na svete už bolo podaných 5 miliárd dávok vakcín proti korone a vyvíja sa nová generácia účinnejších vakcín. Samozrejme, že existuje určité minimálne riziko ako u všetkých liekov, pretože každý liek môže spôsobiť vedľajšie účinky. Napr. obyčajný paralen má v letáku o nežiadúcich účinkoch uvedené, že môže spôsobiť vredy, anafylaktický šok, krvácanie, žltačku či závraty, horúčky, zlyhanie pečene alebo zápal spojiviek, ktorý môže vyústiť do pluzgierov a odlupovania kože. Je nesprávne vravieť ľudom čo by mali a nemali robiť, ide skôr o to, že skôr treba docieliť také vedomie a to najmä odstránením balastu v našich mysliach, že ľudia sa sami rozhodnú čo majú robiť. Dodržiavanie protipandemických opatrení  je viacmenej samozrejmosť, lebo je to nástroj na zníženie úmrtnosti. Stavať sa na zadné, že ja si nedám rúško, lebo ma nikto nebude obmedzovať na slobode je sebecké a nevedomé, lebo môžem to byť práve ja kvôli komu umrie niekoľko ľudí. Skôr treba počúvať ľudí z oboru a skúsenosťami ako stratené existencie a ľudí priživujúcich sa na téme. Princíp očkovania je ten, že nejakou formou dostaneme do tela formu vírusu a tak sa získa imunita. Žiadne čipy nám teraz nehrozia a podobné hlúposti. Očkovanie je už od narodenia našou súčasťou, každý sme boli zaočkovaní ako deti a keď vypukne mor ako teraz, máme aspoň nejaké riešenie v podobe vakcín proti korone, pretože veda pokročila. Netvrdí sa, že očkovanie je iba a len dobrá vec a ľudia z oboru sa nemôžu mýliť. Tak sa to isto nemyslí. Myslí sa tým to, že ak je väčší priestor na rozmyslenie si, lebo sa odstránil balast a hystéria okolo toho, zvážia sa plusy a mínusy, tak asi väčšine vyjde to, čo mne a to, že som zaočkovaný.

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.